In navolging op het Flakkees wereldkampioenschap Kruukplaetjes bakken in 2021 organiseert het Streekmuseum dit jaar de Flakcake-wedstrijd:wie bakt de lekkerste en origineelste Flakkeese cake, oftewel de Flakcake?
Deelnemers aan het ‘Flakcake bakken’ kunnen meedoen aan twee verschillende rondes, die gelijktijdig plaatsvinden. De eerste ronde is ‘Flakcake, ouwerwets, zo as bie mun moeder’. Samengevat: een prima cake, zonder poespas en met de originele cake-ingredienten.
Voor de bakker die wat meer uitdaging zoekt is er ook nog een tweede ronde: ‘Flakcake – doe mar un end’. Bij dit baksel mag alle creativiteit wat betreft vorm, ingrediënten en uiterlijk uit de kast gehaald worden.
Het inleveren van de Flakcakes kan op dinsdag 22 en woensdag 23 november tussen 13:00 en 16:30 uur in het Streekmuseum, Kerkstraat 4-12, Sommelsdijk. Meedoen aan de wedstrijd kost 2,50 euro per wedstrijdronde.
Tijdens de Flakkeese Avond op 25 november zullen de koeken(cake)-bakkers van het jaar bekend worden gemaakt. De deskundige jury bestaat dit jaar uit Jeannette Kastelein (Soof Catering), Conny v.d. Beek, bestuurslid van Vrouwen van Flakkee en dé Cake-bakker van Flakkee: Hennie van der Spoel. Zij zullen zich buigen over alle ingeleverde baksels en specialiteiten.